Günlük yaşamımızda kullandığımız teknolojik ürünler konuşabilseydi

Günlük yaşamımızda kullandığımız teknolojik ürünler konuşabilselerdi hayatımızda ve çevremizde yaptıkları değişiklikler konusunda bize neler söyleyebilirlerdi? Eğer evimizdeki kullandığımız ürünler ile iletişim kurabilsek ve onlarla konuşabilseydik bize neler söylerlerdi hiç düşündünüz mü?

Çamaşır makinesi: Eskiden çamaşır yıkamak oldukça güç ve zordu. Biz çamaşır makineleri yokken insanlar çamaşırlarını ellerinde yıkıyorlardı. İlk icat edildiğimde az miktarda çamaşırı yıkıyor çokta iyi temizleyemiyordum. Ama her geçen gün daha iyi bir hal aldım ve insanlığın hizmetindeyim.

Araba konuşabilseydi: Eğer kullandığımız arabalar konuşabilseydi bizlere neler anlatmazdı ki. Eskiden bizler yoktuk ve insanlar gitmek istedikleri yerlere yürüyerek, at ve benzeri canlıları kullanarak giderlerdi. Şimdi bizler güvenli ve hızlı bir şekilde insanları gitmek istedikleri yere götürüyoruz.

Bilgisayar konuşabilseydi: Ben insanlığın hizmetinde olan dünyayı birbiriyle iletişime geçiren bir teknolojik ürünüm. Beni doğru kullanmayı bilenler için bilgi havuzu gibiyim. İletişim kurmak için, bilgi edinmek için insanlar benden faydalanır.

Ütü konuşabilseydi: Benim sayemde insanlar çok daha şık görünmektedirler. Kırışıklıklarını giderdiğim ve çok güzel bir kıyafetleri hazırladığım tüm insanlarca kabul edilen bir gerçek. Bu şekilde insanlara hizmet ederim.

Yeni kullanılmaya başlayan bir ürünün adını ve bu ürünün yaşantınızda yapacağı değişikliği anlatan bir gazete haberi yazınız

Yeni kullanılmaya başlayan Google Glass gözlükleri ile teknoloji artık her yerde. Bu gözlükler ile internete girebilecek istediğimiz bilgiyi gözlerimizin önüne serebileceğiz. İlk zamanlar alışılması oldukça zor gibi görünen bu gözlükler uygun fiyatı ile büyük ilgi gördü.

Zaman içerisinde kullanımı daha çok yaygınlaşacak olan gözlükler ile interneti her yerde kullanabileceğiz. Tabi ki elektronik bir ürün olduğu için insanların aşırı kullanımdan kaçınması gerekir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.