Hayatımızdaki sorunlar nelerdir?

Günlük hayatımızda birçok sorunla karşılaşırız. Teknoloji tasarım dersi kurgu kuşağı ödevimiz olan hayatımızda sıkça karşılaştığımız sorunları anlatınız için bir yazı hazırladık. Umarım bu yazı işinize yarar.

Hayatımda birçok sorunla karşılaşıyorum. Bu sorunların bir kısmı bana ait iken bir çoğuda toplumun ortak sorunu. Kendime ait sorunların başında bazı dersleri hiç sevmiyorum. O derslerden verilen ödevleri yapmak bile istemiyorum. Dersi dinlemek benim için büyük bir sıkıntı.

Benim sorunlarımdan bir diğeri ise ailemizdeki maddi sıkıntı. Anne ve babamın çalışmasına rağmen istediğimiz herşeye sahip olamıyoruz. Ekonomik olarak sıkıntı içerisindeyiz. Elbetteki bu durumların beni üzmesine asla izin vermiyorum. Elimdekiler ile yetinip mutlu olmayı bilen birisiyim.

Benim ve başkalarının ortak sorunu ise trafik. Her sabah okula giderken korkutucu bir trafik ile karşı karşıya kalıyorum. Benim gibi birçok öğrenci bu trafiği çekiyor. Hatta işine gitmek isteyen anne ve babalarımız ulaşımda güçlükler çekiyor.

Diğer bir ortak sorunumuz ise eğitim sistemi. Öğrenciler olarak sürekli bir sınav kaygısı içerisindeyiz. Eğitimle geçen bir gençliğe sahibiz. Bu anlayışın değişmesini istiyorum. Başka bir sorun ise sağlık hizmetleri. Geçtiğimiz günlerde hasta oldum. Annem ve babam beni bir hastaneye götürdü ki o kadar kalabalık anlatamam. İnsanlar doktor kapısında kuyruk olmuş hasta halde bekliyorlar.

Aklıma gelen hayatımda karşılaştığım sorunlar bunlar. Sizin karşılaştığınız sorunlar nelerdir?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.