Hayatta en önemli şey güven duygusudur

Güven; insanların birbirlerine olan sadakatini tanımlar. İki yada daha fazla kişi arasında gerçekleşen bu duygu birbirlerine olan inancın göstergesidir aslında. Kimi zaman güvenimiz boşa çıkar sarsılırız kimi zamanda güvenmekle çok iyi yapmışım diyebiliriz. Hayatta öyle tuhaf şeylerle karşılaşıyoruz ki olan bitene anlam veremediğimiz zamanlar oluyor. Böyle durumlarda ilk aklımıza gelen yine güven duygusudur.

Kişi yada kişiler arasında güven duygusu oluşmuşsa yapılan o işte asla sorun oluşmaz. Burada asıl önemli olan o güven duygusunu karşı taraf yansıtabilmektedir. Yalan dolan ,gizli kapaklı olayların yaşandığı bir ortamda güven duygusundan bahsedemeyiz. Güven problemi özellikle çiftler arasında sık yaşanan bir sorundur. Karşısındakine karşı içine bir şüphe düşmüşse bunu ne yaparsanız yapın unutturamazsınız.Her an her dakika aklındadır ve sürekli kuşku duyar.

İş hayatında da yine durum aynıdır.İşveren çalışanın yanlış davrandığını fark ettiği andan itibaren sürekli gözü çalışanın üzerinde olacaktır.

Hayatımızın her anında sıkça karşılaştığımız bu güven problemini ortadan kaldırmak kişinin kendi elindedir.Samimi ,içten davranışlar sergileyen, yalan söylemeyen yalan söylemekten özellikle çekinen insanlarda bu güven duygusunu çok iyi hissedebiliriz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.