Hayvan İnsan ve Sevgi ile ilgili Hikaye

Bu hikayemizde havan sevgisinin insan mutluluğuna etkisi ve yaşama sevincine dair kısa bir yazı okuyacaksınız. Hayvan ve insan sevgisi.

Murat Karabaş adlı köpeği ile oynamayı çok seviyordu. Onunla koşmak ve gezmek en büyük tutkularından biriydi. Karabaş henüz 1 yaşında fakat oldukça iri bir köpekti. Babası onu 6 aylıkken almış ve Murat karabaşa hemen alışmıştı. Onu genelde kendisi besler başını okşar ve yere yatırırdı.
sevgi
Karabaş ise Muratın bir çocuk olduğunu bilircesine ona hiç kızmaz ve oynamaya devam ederdi. Oda Murat’ı çok seviyor ve onunla oynuyordu. Bir gün Murat evin bahçesinde top oynuyordu. Birden evin bahçesine giren bir tilki Muratı çok korkuttu. Murat ilk kez tilki görmüş ve onun ne olduğunu anlayamamıştı. Ne yapacağını şaşıran Murat “Babaaa” diye bağırdı.

Aniden bir havlama sesi duyuldu ve oraya karabaş geldi. Hemen tilkiye doğru koşan Karabaş onun kaçmasını sağladı ve Muratı kurtardı. Murat Karabaşın kendisi için çok iyi bir dost olduğunu ve onu çok sevdiğini böylece daha iyi anladı.

Bu yazımızda hayvan ve insanlar arasındaki sevgiyi anlatan bir hikaye yazdık. Umarım beğenirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.