Hayvan sevgisi ve koruma hakkında kompozisyon

Bu yazımızda size hayvan sevgisi ve hayvanları koruma konusuyla ilgili kompozisyon yazımızı paylaşacağız.
Hayvanlar hisleri duyguları olan canlı varlıklardır. Allah tarafından yaratılan bu varlıklar bazen kimi insanlar tarafından dışlanmaktadır. Hayvan sevgisinden yoksun olan bu insanlar şefkat ve merhamet duygusu olmadığı için hayvanlara kötü muamele ediyorlar.

Hayvanları sevmek onları korumak aynı bir bebeği sever gibi. Bebeği; nasıl kötülüklerden koruyor, zarar gelmesinden korkuyorsak hayvanları da öyle korumalı öyle sevmeliyiz. Sokaklarda evsiz yurtsuz çeşitli bir sürü hayvan dolaşmakta onlara bir kap yemek bir tas su koysak kapımızın önüne ne kadar büyük sevap işlemiş oluruz. Böyle bir kampanya var zannedersem ama uygulamada yok o da bir gerçek. En azından durumu iyi geliri fazla olanlar hayvan barınakları yaptırabilir yada var olan barınaklara ekonomik yardımda bulunabilirler.

Türkiye’de bu konu üzerinde fazlaca durulmaktır. Bu konuda hayvanları koruma adına açılmış vakıf ve dernekler büyük işler başarmaktadır. Kitle iletişim araçlarıyla hayvan sevgisi ve onları koruma konusunda yayınlar yapılabilir. Unutmayın ki hayvanlarda sizin bizim gibi birer can taşıyorlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.