Hayvanlarla farklı yönlerimiz nelerdir?

Hayvanlar ile insanlar arasında birçok farklılık görülse de en büyük farklılığımız bizim düşünebilmemizdir. Hayvanlar ile olan farklı yönlerimizi bu yazımızda birlikte inceleyelim.

İnsan doğadaki tüm canlılardan üstün yaratılmıştır. Ona düşünebilme ve kavrayabilme yeteneği verilmiştir. Bu nedenle insan hayvanlardan çok daha gelişmiş bir yapıya sahiptir. Tüm canlılarda hareket etmesi ve ne yapması gerektiğini anlatan bir beyin olsa da insanın ki kadar gelişmiş yapıya sahip değildir. Örnek olarak bir ceylanın aslandan korkması ve kaçması verilebilir. Ama insan aslandan kaçmaktan başka onunla nasıl savaşırım, nasıl bana yaklaşmasını engellerim gibi birçok teorem üretir.

Hayvanlardan bizi ayıran diğer bir özelliğimiz ise teknolojiyi kullanmamızdır. Hayatımızı, yaşamımızı kolaylaştıran birçok icat insanlar tarafından bulunmuştur. Hayvanlar ise kendi imkanları ile yaşamlarını sürerler. Hayvanların farklı yönleri tek bir düzen içinde hayatlarını sürmeleridir. Onlar gelecek nesillere genlerini aktarmak için yaşarken insanlar geleceği inşa etmek için evrende vardırlar.

Bir insan tüm vücut fonksiyonlarını kullanarak birçok eylemi gerçekleştirebilir. Ancak hayvanların imkanları ve uzulları kısıtlıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.