Her at sahibine göre kişner atasözü ile kompozisyon

Bu günkü yazımızda her at sahibine göre kişner atasözü ile kompozisyon paylaşacağız. Hayvanların kendi sahiplerinin yanında oldukları zaman kendilerini daha güvende hissederler ve bu yüzden mutlu olduklarını dile getirirler. İnsanlarda böyledir, yakınları ve ailesi olduğu zaman kişi kendini rahat ve huzurlu olduğunu hisseder.

Bu atasözü hem gerçek hem de mecaz anlam taşır. Örneğin; her atın kişneme sesi farklıdır ve sahibine daha farklı naz yapabileceği gibi sevgisini gösterme şekli de farklı olabilir. Bu gerçek anlam taşırken birde mecaz anlamda şu şekilde ifade edilir. Çalışan kişi iş vereninin tutum ve davranışlarına göre kendini ayarlar. Örneğin Çok kızgın ve öfkeli birinin yanında çalışan kişi çalıştırıcının gözüne batmamak için geri planda kalmayı, sessiz kalmayı tercih eder.

Sonuç olarak herkesin kendini ifade etme şekli farklıdır. Öğrenci öğretmenin karakterine uygun hareket ederken, öğretmende öğrenciye göre kendini ayarlamalıdır. Aynı öğrenci eve geldiğinde anne ve babasına ruh haline göre hareket ederken, anne ve babası da çocuğun kişilik yapısına uygun davranışlar sergilemelidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.