Her insan anne babasını temsil eder ile ilgili kompozisyon

Sizlere bugünkü yazımızda, her insan anne babasını temsil eder ile ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. Çocuklar anne babanın oluşturduğu birer şaheserdir. Anne babaları temsi etme görevi de bu yüzden çocuklara düşmektedir.

anne babalar evlatları büyütüp besler, okula gönderir bütün ihtiyaçlarını karşılamak için yeri gelir gece gündüz çalışır. Sırf evlatlarım daha mutlu, huzurlu bir yaşam sürebilsinler diye. Gün gelir elini eteğini çekip yaşlandıklarında evlatlarından istedikleri tek şey hayırlı bir evlat olmalarıdır.

Hep iyiyi, doğruyu öğretmeye çalışan anne babanın evlatları istisnalar olsa da genellikle anne babanın huy ve karakteristik özelliklerine sahip iyiyi ve doğru yolu savunan gençler olurlar. Fakat iyi ve güzel huy nedir bilmeyen hırsızlık, uğursuzluk, içki, kumar ve buna benzer daha bir çok kötü alışkanlığa sahip bir anne babanın evlatları da aynı şekilde ailesine benzeyen birer insan olacaklardır.

İşte bu yüzden insan, ne babasını temsil eder. Ailesinde ne gördüyse ne öğrendiyse ilerde onu yapan kişi olacaktır. Bizlerde yarın anne baba olduğumuzda evlatlarımızın bizi güzel ve doğru bir şekilde temsil etmesini isteriz.Bu yüzden bize düşen göre doğru yoldan ayrılmamaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.