Her insan kendi adasında yaşar bununla ilgili kompozisyon

Bu yazımızda her insan kendi adasında yaşar konulu kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. İnsanoğlu kendini en iyi en güvende hissettiği yer kendi vatanı kendi yöresi kendi evidir. Kabuğundan çıktığı zaman kendini yalnız ve genellikle de çekimser hisseder.

Her horoz kendi çöplüğünde öter diye bir söz vardır ne de güzel söylemiş atalarımız. Burada anlatılmak istenen horoz kendi çöplüğünden başka bir yere gittiği zaman sesi çıkmaz .İnsanlarda aynı böyledir kendi memleketinde kendi evinde olduğu zaman daha rahat hareket ederler. Özellikle evinde insanın en konfor bulduğu yerdir. Akşam işten gelen baba ayaklarını uzatıp dinlendiği ailesiyle oturup bir bardak çay eşliğinde sohbet ettiği zaman bütün yorgunluğu gider. O an ondan mutlusu yoktur.

Herkes kendi çevresinde mutlu ve huzurludur. Sesini duyurabildiği, lafını sözünü geçirebildiği yer kendi yaşadığı çevredir. Bu yüzden de kimse kabuğundan sıyrılıp da farklı yerlere farklı çevrelere gitmek istemez. Çünkü bilir ki eğer gidecek olursa orada yalnız kalacak, sözünü kimseye dinletemeyecek ve mutlu olamayacaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.