Herkes kapısının önünü temizlerse tüm mahalle temiz olur kompozisyon

Bu günkü yazımızda herkes kapısının önünü temizlerse tüm mahalle temiz olur konusuyla ilgili kompozisyon yazısını bulabilirsiniz. Temizlik yapmak sadece vücut veya ev temizliği değil çevremizi de temiz tutmak birey olarak görevimizdir. Yaşadığımız çevrenin temiz ve düzenli olması kişi olarak da temizliğe önem verdiğimizi gösterir.

Ev temizliği özellikle bayanların yaptığı bir iştir. Fakat artık günümüzde erkekler de eşlerine bu konuda yardımcı olmaktadır. Ev temizliği içerisinde evin çevresinin temizliği de kastedilmektedir. Yani kapı önü yada bahçe temizliği gibi. Bire olarak buralarında temizliğine önem verilmesi gerekir. Herkes kendi kapısının önünü temizlerse tüm mahalle tüm çevre temiz olur. Fakat kapı önü temizlenirken sokağa doğru yada yola doğru süpürülüp temizlik yapılmamalıdır. Burada ki fark göz ardı edilmeden temizlik yapılmalıdır. Yani herkes kapının önünü temizlerken pisliğini sokağa doğru değil de doğrudan çöpe göndermelidir.

Temizlik imandan gelir diye bir söz vardır. Gerçekten de temizlik yapmak temiz ve titiz davranmak insanın içinden gelir.Herkes temizliğe önem verir kapının önünü temizlerse sadece mahalle değil tüm yaşadığımız çevre tertemiz olur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.