Hiç tanımadığınız kalabalık bir ortama girdiğinizi düşünün Sizi burada hangi davranışlar rahatlatır ya da rahatsız eder?

Hiç tanımadığınız kalabalık bir ortama girdiğinizi düşünün. Sizi burada hangi davranışlar rahatlatır ya da rahatsız eder? sorusuna cevap arıyoruz. İnsanlar ister istemez bazen topluluk arasına karışırlar. Çünkü bu bir sosyal ihtiyaçtır. Tanımadığımız kalabalık bir ortama girdiğimizde hepimiz biraz çekiniriz. Aklımızda korkularımız, biraz yabancı oluşumuz bizi oldukça tedirgin eder.

Bu tip kalabalık bir ortamda bizi neler rahatlatır?

Bu ortamda tanıdık bir arkadaşımız var ise onun bizle ilgilenmesi kesinlikle en büyük şanstır. O bizi yeni kişilerle tanıştırıp sıcak bir sohbetin içerisine sokabilir. Aynı şeyi bizimde böyle bir ortama ilk kez giren arkadaşımıza yapmamız gerekir.

Diğer bir alternatif ise topluluktaki kişilerle sohbet etmeyi denemek. Bir merhaba ile yeni insanlarla tanışabiliriz. Yada kendi kabuğumuza çekilerek ortamdan kendimizi dışlayabiliriz. Toplulukta insanlarla kaynaşmanın en güzel yolu güleryüzlü olmak ve nezaketi eksik etmemektir.

Bu tip kalabalık bir ortamda bizi neler rahatsız eder?

Bu tip ortamlarda kalabalığa karışamamak, insanlarla sohbet edememek şüphesiz en büyük sıkıntıdır. Diğer en önemli bir etken ise o toplulukta tanıdığımız biri var ve o bizle ilgilenmiyorsa en büyük sıkıntıların başında gelir.

Bu kalabalık ortama yalnız gitmediysek ve yanımızdaki kişi orada bizi yalnız bırakıp başkaları ile ilgileniyorsa bu durum oldukça can sıkıcıdır. Bir başka husus ise topluluktakilerin kaba insanlar olmasıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.