Hiçbir oyuncak anne baba ilgisinin yerini tutamaz ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda sizlere hiçbir oyuncak anne baba ilgisinin yerini tutamaz konulu kompozisyon yazısını paylaşacağız.
Oyuncaklar çocukların eğitim ve zaman geçirmeleri için icat edilmiş ürünlerdir. Oyuncaklar sayesinde çocuklar kişisel gelişimlerine destek sağlamaktadırlar.

Çocuk oyuncaklarıyla oynarken vakit geçirmek ve eğlenmek için oynar. Fakat unutulmamalıdır ki anne babanın gösterdiği sevgiyi hiçbir oyuncak gösteremez. Çocukta her zaman bunun farkındadır. Eğer anne ve babası ilgileniyorsa çocuğun aklına kesinlikle oyuncaklarıyla oynamak gelmez. Anne baba şefkatini daha yeni doğmuş bebek bile hissedebilir. Yanında anne veya babası varsa bebeğin daha rahat uyuduğunu daha huzurlu olduğunu fark edersiniz.

Bazı çocukların oyun oynarken sıkıldıklarını bu yüzden hırçın davranışlar sergilediklerini görürsünüz. Çocuğun burada anlatmaya çalıştığı mesaj aslında anne ve ya babasına seslenmektedir. İlgilenin benimle demek istiyordur. O anda istediği oynamak eğlenmek değil birkaç güzel cümle , okşama ve sevme o an için her şeyden daha önemlidir.

Onun için çocuk kaç yaşta olursa olsun hiç bir zaman anne ve baba ilgisinden mahrum edilmemeli her zaman anne ve baba olarak sevgi, ilgi, şefkat ve merhamet göstererek varlığını hissettirmelidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.