içi kan ağlamak, af dilemek ve hal hatır sormak ile ilgili kompozisyon

Hayat bir mücadeledir ve bu zaman zarfında birçok duyguyla karşılaşabiliriz. Kimi zaman içimiz kan ağlar, kimi zaman birisi bizden af diler. Öyle ki hiç ummadığımız insanlar bile bizlere hiç bir şey olmamış gibi hal hatır sorabilirler. İşte bu konuları anlatan kısa bir kompozisyon yazacağız.

Günlük yaşamımızda bazen insanlar bizi kırabilir. Gün gelir bizler bir başkasını kırabiliriz. Sosyal ilişkilerde sıkça yaşanan bir durumdur bu. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızı üzdüğümüz zaman içimiz kan ağlar ve ondan bir şekilde af dileriz. Önemli olan onu kaybetmemek ve ilişkilerimizi yeniden düzeltmektir.

Çünkü o bizim yakın bir dostumuz olup en kötü zamanımızda bile bizi arar halimizi hatırımızı sorar. O candan bir dost olup hayatımıza renk katar. İnsan hayatı görüldüğü kadar uzun değildir. Bu nedenle kimsenin bir başkasını kırmaya yada bir başkasına kırılmasına değmez.

Hayatımızda yer alan tek duygu mutluluk ve huzur kardeşler olmalıdır. Siz siz olun hayatınızda kimi kırdıysanız ondan özür dileyin. Çünkü değmiyor bu kısacık hayatta. Bırakın unutun bütün kininizi nefretinizi. Kardeşlik duygunuzu düşünün. Geleceğe gülümseyerek bakın.

İşte o zaman gülümseten bir dünyada yaşıyor olacaksınız.

 

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.