içinde bayram mağaza bayramlaşma bayram yeri kelimelerinin geçtigi olay yazınız

Bu yazımızda içinde bayram mağaza bayramlaşma bayram yeri kelimelerinin geçtiği kısa bir olay öyküsü yazacağız. Konumuz bir bayram hazırlığı ve bayramda yaşanan olaylar olacak. Öykümüzün kahramanı Vedat ve onun bayram esnasında yaşadığı olayları konu alacağız.

Vedat’ın Bayram Serüveni

Yaklaşan Ramazan Bayramı için vedat çok heyecanlıydı. Bayramda şekerler toplayacak büyükleri ona harçlıklar verecekti. Onu en çok heyecanlandıran ise köyde yaşayan dedesinin yanına gidecek olmasıydı. Bayram öncesi annesi ile alış verişe çıkan Vedat girdikleri bir mağazada kendine kıyafetler aldı. Dedesinede bayram hediyesi olarak bir gömlek aldılar.

Bayramın gelmesi ile birlikte ailecek yola koyuldular. Annesi ve babasının elini öpen onlardan bayram harçlığı alan Vedat dedesine gittiği için çok heyecanlıydı. Köye erken saatlerde varan Vedat köy meydanındaki kalabalığı merak etti. Baba bu kadar kalabalık insan ne yapıyor. Burda bayram namazı sonrası bütün köylüler toplanarak bayramlaşma töreni yaparlar dedi. Vedat köydeki bu birliktelikten çok hoşlanmıştı.

Dedesine sonunda kavuşan Vedat ona heyecanla sarıldı. Dedesine sarılıp koklayan Vedat Babannesini adeta unutmuştu. Onunla da hasret gideren Murat köydeki arkadaşları ile oynamak için doğruca bayram yerine koştu.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.