Içinde dolmabahçe sarayı atatürk cumhuriyet ve gençlik kelimelerinin yer aldıgı bir paragraf yazınız

İçinde Dolmabahçe Sarayı, Atatürk, Cumhuriyet ve gençlik kelimelerinin yer aldığı bir paragraf yazmamızı istedi öğretmenimiz. Bende sizlere kendim için yazmış olduğum paragrafı sunuyorum. Nasıl olsa aynı okul ve sınıfta olmamız ihtimali çok düşük. Siz yinede içinde bazı kelimeleri değiştirerek yazınız.

Dolmabahçe Sarayının Gülleri Soldu

10 Kasım 1938 tarihinde saat 09.05 geçe Dolmabahçe Sarayının gülleri soldu. Ulusumuz ulu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybetti. Tüm ülke ile birlikte dünyanın birçok yerine hüzün hakim oldu. O bir dünya lideri, o bir örnek kişilikti. Geride bıraktığı gençlik ve Cumhuriyet ise onun en güzel mirasıydı.

Mustafa Kemali kaybettiğimiz o günden bugüne onun mirası olan biz gençler onun ilke ve inkılaplarının izinde ilerlemeye devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk Dolmabahçe Sarayında hayata gözlerini yummuş olabilir fakat yüreğimizde yaşıyor.

Arkadaşlar bu paragraf işinizi görür. Öğretmenim çok beğendi sizinkininde beğeneceğinden eminim. Dediğim gibi siz yinede dolmabahçe sarayı atatürk cumhuriyet ve gençlik kelimeleri haricindeki kelimelerde değişiklik yapıp bazı cümleler ekleyebilirsiniz. Bu sayede ödeviniz çok daha güzel olur size özel olur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.