İçinde dünya güneş ve mevsim kelimelerinin geçtiği bir gazete haberi

Çalışma kitabı için içinde dünya, güneş ve mevsim kelimelerinin geçtiği bir gazete haberi bulmam gerekti. Bende en iyi ödevin bu haberi kendimin yapması gerektiğine karar verdim. İçinde dünya, güneş ve mevsim kelimelerinin geçtiği bir haber oluşturmak hiçte zor olmadı.

İnternette okuduğum haberlerden kısa bir haber özeti derledim. İşte haberim

Dünyada mevsimler değişiyor

Yeryüzünde hızla artan küresel ısınma sonucunda dünyamızı büyük tehlikeler bekliyor. Atmosferdeki ozon tabakasının zarar görmesiyle birlikte artık güneş ışınları dünyamıza direk olarak ulaşabilmekte. Ozon tabakasında filtre edilmeyen güneş ışınları kanser oluşumuna neden olurken canlılığın azalmasına neden oluyor. Sanayileşme ve artan insan nüfusu sonucunda atmosfere zararlı gazlar salınırken dünyada hızla ısınıyor.

Bunun sonucunda mevsimler değişirken birçok bölgede aşırı yağışlar, şiddetli fırtınalar hatta kuraklıklar bile görülebilmekte. Kısaca dünyamızın dengesi giderek bozulurken mevsimler değişiyor, küresel ısınma hızlanıyor ve güneş artık canlılar için daha zararlı hale geliyor.

Sonuç olarak insanların yapması gereken atmosferin korunmasını sağlamak, sanayileşmenin dünyaya zarar vermeden yapılmasını sağlamak son olarak ise ormanların arttırılmasını sağlamaktır.

Bu konu hakkında yazılmış diğer bir haberimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dünya güneş mevsim kelimelerinin geçtiği gazete haberi

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.