içinde güneş ay ve yıldız bulut uzay geçen bir hikaye

Bu yazımızda içinde güneş, ay, yıldız, bulut ve uzay kelimelerinin geçtiği kısa bir hikaye bulabilirsiniz. Bu hikayemizde kendinizi bir karakter yerine koyarak ödevinizi yapabilirsiniz. İlk olarak hikayemizin başlığını bulalım.

Bulut ve Uzay

Masmavi gökyüzünü kaplayan ve beyaza bürüyen bulutlar nihayet uzayı görme şansını yakalamışlardı. Onlar atmosferdeki son katmanda yer aldıkları için uzayı karşıdan izleyebiliyorlardı. Ancak atmosfer dışına çıkamadıkları için bir türlü oraya uzaya gidemiyorlardı.

Gökyüzünü birlikte paylaşan bulutlar uzaya baktıkça ayı, güneşi ve yıldızları merak ediyordu. Işıl ışıl parlayan yıldızlar onları çağırıyordu. Ancak onlar gidemiyorlardı. Oysa ki insanlar yapmış oldukları mekikle onların arasından geçerek bembeyaz ayı, ışıl ışıl yıldızları ziyaret edebiliyordu.

Hatta insanlar güneşi özel teknolojileri ile çok daha iyi görebiliyordu. Bulutlar ne kadar üzgün olsalar da kendi görevlerini yapmanın mutluluğunu yaşıyorlardı. Onlar yağmur damlaları ile yeryüzüne toprağa gideceklerdi. Onların toprakla buluşmasını bu kez ay, güneş ve yıldızlar seyredecekti.

Bu hikayemizden herkesin hayatının farklı olduğunu ve bir başkasınında bizim hayatımızı yaşamak isteyebileceğini öğrenmiş olduk.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.