içinde hürriyet cumhuriyet hakimiyet millet geçen bir kompazisyon yazınız

Bu kompozisyon yazımızda içerisinde hürriyet, cumhuriyet, hakimiyet, millet gibi kelimelerin geçtiği bir kompozisyon örneği bulabilirsiniz. İlk olarak kompozisyon başlığımızı belirleyelim daha sonra bu kelimelerle ilgili kısa kompozisyonumuzu yazalım.

Ve Hakimiyet Türk Milletinde

Düşmanın anlamsız ve aç gözlü saldırıları en büyük cevabını halkın hür iradesi için gösterdiği büyük çaba ile Çanakkale cephesinde almıştır. Millet kendi hürriyeti için canını dişine takıp genci yaşlısıyla cephelere koşmuştur. Binlerce şehit vermemize karşın düşman olağanüstü direncimiz karşısında dayanamamış ve ülkemiz topraklarını terk etmek zorunda kalmıştır.

Şüphesiz düşmanın yenilgisinde Mustafa Kemal ve arkadaşları kadar bu memleketin kahraman ulusunun azmide büyük rol oynadı. Bu savaş için ne türküler ne şarkılar yazıldı, ne gencecik fidanlar toprağa karıştı. Üzüm hoşafı yarım ekmek ile günlerce aç kalan Mehmetçik bize bugünleri armağan etti.
29ekim
Nihayet verilen canlar 1923 yılında Cumhuriyetin ilanı ile en güzel şekilde ödüllendirildi. Hakimiyetin artık tamamen millete geçtiği bir yönetim şekli olan Cumhuriyet en büyük kazancımızdır.

Arkadaşlar bu şekilde kompozisyonumuzu tamamladık. Bu kompozisyon yazımızda hürriyet, cumhuriyet, hakimiyet ve millet geçen bir kompozisyon yazısı yazdık. Umarım beğenirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.