içinde ova onbaşı açı aktör ameliyat kelimelerinin geçtiği hikaye

Bu yazımızda ova, onbaşı, açı, aktör ve ameliyat kelimeleriyle yazmış olduğumuz kısa hikayeyi bulabilirsiniz. Hikayemizin kahramanı bir asker olup onun serüven dolu hayatını anlatacağız.

Askerin Yolculuğu

Türkiyenin doğu illerinde görev yapan kahraman onbaşı Mehmet her zamanki gibi görev gereği yola koyuldu. Yüksek dağları aşarak intikal yapan Mehmet önlerine gelen ovada askerlerin dinlenebileceğini düşündü. Komutanına koşarak komutanım asker çok yoruldu burada mola verebilirmiyiz dedi. Yakışıklı bir aktöre benzeyen mavi gözlü komutanı ise tamam Mehmet bu ovada dinlenelim fakat karanlık çökmeden gitmemiz gereken yere varmalıyız dedi.

Güneş sımsıcak, kuşlar ötüyor ve yeşil insana huzur veriyordu. Ova içerisindeki küçük ırmağın kenarında mola veren askerler dinlenmek için güzel bir yer bulmuşlardı. Mehmet usta bir askerdi. Defalarca madalya kazanmış her açıdan attığını vuran bir onbaşıydı.

Ne var ki dizinden daha önce olmuş olduğu ameliyat onu bir hayli zorluyordu. Yine de bölüğün en sevilen askeri oydu. Azimli, güçlü ve ahlaklı biriydi. Bu nedenle komutanı Mehmetin önerisini kabul ederek mola yapmalarına izin verdi. Mola sonrası neşeyle yerinden kalkan Mehmet hadi arkadaşlar yola koyulalım dedi.

Komutanıda gülümseyerek aferin Mehmet hep böyle azimli ol dedi.

Arkadaşlar içerisinde ova, onbaşı, açı, aktör ve ameliyat kelimelerinin geçtiği kısa bir hikaye yazdık umarım beğenirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.