İki günü eşit olan aldanmıştır ile kompozisyon

Bu yazımızda İki günü eşit olan aldanmıştır konusu kompozisyon yazısını paylaşacağız. İnsan her gün kendine yeni bir şeyler ekleyebilmeli, kendini sürekli yenilemelidir. Dünden bugüne yerinde sayan kişi olmamalıdır.

Kendini sürekli geliştiren insan aktif insandır. Pasif insan hiç bir şeyi merak etmez, öğrenmek için çabalamaz hep aynı yapıdadır. Böyle insanlar çalıştıkları işlerde kariyer yapma planları da yoktur. Düşünce yapıları ise eğer ben bir değişiklik yapmaya kalkarsam bu benim için iyi olmaz iyisi mi hiç bir işe bulaşmayayım bana da fazla iş binmesin yapısındadırlar. Halbuki insan oğlu öğrenmeye meraklı olmalı, kendini her anlama da yenilemeye özen göstermeli, çalışma hayatında kariyere planları olmalıdır.

Bir ortama girildiğinde kendini fark ettiren insan aktif insandır. Aynı düzeyde , hep aynı seviye de olan insanın çevresi de çok kalabalık olmaz.

Kendine dünden bugüne yenilik ,değişiklik yapmamış insan eksi konumundadır. Bu hayatta yenik durumda kalmış sayılır. Onun için siz siz olun birey olarak hep yeni şeyler eklemeye özen gösterin, düşünce, fikirlerinizi değiştirmeye açık olun ki bu hayatta aldanmış olanlar içinde yer almayın.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.