İki İnatçı Keçi

1.Etkinlik

inatçı
aksi
yaramaz
huysuz
dik kafalı

2.Etkinlik

Metnin konusu iki keçinin birbirleriyle inat etmesi sonucu başına gelenlerdir. Kahramanları ise iki keçidir.

3.Etkinlik

Okuduğum masalda bizlere inat etmenin sonucunda hepimizin zarar göreceğini öğrendim. İnatçılık iyi birşey değilmiş. Sonuçları kendimiz içinde kötü olabilirmiş bunu öğrendim.

4.Etkinlik

İki Yaramaz Tavşan

Ormanda iki tavşan varmış. Bu tavşanlardan biri çok yaramaz bir diğeri ise çok sakinmiş. Ama yinede iyi arkadaşlarmış. Birlikte oyun oynarken tehlikeli bir su yatağına gelmişler. Sakin olan demiş ki hemen buradan gidelim. Diğeri ise hayır burada oynamak çok keyifli demiş. Sakin olan onu kırmamak için oynamaya devam etmiş. Yukarı dağlara yağan yağmur bir anda sel gelmesine neden olmuş.

Sakin tavşan can haliyle kendini bir ağaç üzerine atmış ama arkadaşını sular kapmış. Tavşan arkadaşını kurtarmak için suya bir dal parçası uzatmış ve onu kurtarmış.

Oda ona teşekkür ederek sözünü dinlemediği için özür dilemiş. Bizim yaramaz tavşan bundan sonra daha sakin bir hayat sürmüş. Bu masalda burada bitmiş 🙂

inatçı keçiler

İki keçi birbirlerine yol vermeyerek suya düşmüşler.


5.Etkinlik

Bir köylünün iki atı varmış. Bu atlardan biri o kadar kurnazmış ki hep kendi işini diğerine yaptırırmış. Günlerden bir gün çiftçi buğdaylarını değirmene götürmeye karar vermiş. Yolda giderken bizim uyanık at hemen diğerinin sırtına yüklemiş buğdayları. Zayıf at uzunca bir yol yürüdükten sonra yere yıkılıvermiş. Bunu gören çiftçi hem atı hemde çuvalları uyanık ata yüklemiş.

Uyanık at çok yorulsa da yaptığı hatanın farkına varmış ve bir daha kurnazlık yapmamaya karar vermiş.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.