İletişimdeki Değişimler

Çevrenizde kullanılan en yaygın iletişim araçları hangileridir?

Benim çevremde cep telefonu ve bilgisayar gibi iletişim araçları yaygın kullanılıyor. Bunun yanı sıra televizyon, tablet gibi iletişim araçlarını kullananlarda var.

Geçmişten günümüze kadar kullanılan iletişim teknolojileri nelerdir?

Eskiden kullanılan iletişim araçları günümüzden çok farklıydı. Eski insanlar mektup ve telgraf gibi iletişim araçlarını kullanırlardı. Günümüzde ise bunların yerini anlık olarak iletişim sağlayan cep telefonu ve bilgisayarlar tercih edilmektedir.

Aşağıya kullandığınız iletişim araçlarından üçünün resimlerini çiziniz. Bu iletişim araçlarının geçmişten günümüze nasıl bir değişim geçirdiğini yazınız.

Cep telefonu: Eskiden cep telefonları yoktu. Bunun yerine telgraf kullanılırdı. İlk cep telefonları büyük ve antenliydi, renkli ekranları yoktu. Şimdikiler görüntülü konuşabiliyor, resim çekebiliyorlar.

Bilgisayar: Eski bilgisayarlar çok büyük ve kullanışsızdı. Şimdiki bilgisayarlar ise çanta gibiler.

Televizyon: Eski televizyonlar tüplü tabir edilen büyük ve görüntü kalitesi düşük televizyonlardı. Şimdikiler çok daha büyük ama ince ve kaliteli televizyonlar.

1 Yorum

  1. cep telefonlarının büyümesi internete daha çok girmemizi sağladı ve insanları bazen olumlu bazen olumsuz etkiledi bazende ölüme terk etti bu bilgiyi sizinle paylaşmak istedik lütfen internetteki şeylere dikkat edin !!!!!!

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.