İlk dönemlerde yaşayan insanların bir günlük hayatını hayal edelim

Sizce ilk dönemlerde yaşayan insanlar nasıl bir hayat sürüyorlardı? Bugünkü gibi teknolojileri ve vakit geçirecek kadar yoğun işleri eminim ki yoktur. Günümüzde bizler sürekli bir uğraş içindeyken acaba onlar ilk zamanlarında neler yaptılar.

Benim düşüncelerime göre vakitlerinin büyük bölümünü avlanarak ve barınak yapmaya çalışarak geçiriyorlardı. Beslenmek için bitkileri ve hayvanları yiyorlar barınacak yerler arıyorlardı. Ben olsam onların yerinde ağaç tepelerinde yaşam sürer ve kendimi böyle korurdum.

ateş

Hiçbir konuda bilgim olmadığı için her şeyi besin olarak görmez ve yaşamımı böyle sürdürürdüm. Muhtemelen onlarda böyle bir yaşam sürmüşlerdir. Mağaralar arayarak, su kaynaklarına yakın yerlerde gezerek yaşamışlardır. Başka ne yapılabilir ki? Birbirleri ile anlaşmaları konusunda açıkcası işaretleri kullandıklarına eminim. Yada çıkardıkları garip sesler ile birbirlerini anlamaya çalışmış olabilirler.

İlk zamanlarda yaşayan insanların hayatları belki sıkıcı görünebilir ama henüz hiçbir şeyin keşfedilmemiş olması çok güzel değil mi? Bir sürü yeni şey ve keşif bizleri bekliyor olurdu. Bu oldukça güzel sanırım.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.