Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

İlk insanlar mı daha mutlu şimdiki insanlar mı münazara

Öğretmenimiz ilk insanlar mı mutlu şimdiki insanlar mı? sorusu hakkında münazara yapmamızı istedi. İlk insanlar mutludur ve şimdiki insanlar mutludur grupları oluşturuldu. Bende kendimin hazırladığı her iki taraf için düzenlendiğim münazara metnini sizinle paylaştım..

İlk insanlar daha mutludur münazara

İlk insanlar daha mutluydular. Çünkü o zaman teknolojileri yoktu, elektrikleri bile yoktu ama aralarında güçlü bir bağ vardı. Her gün birlikte zaman geçiriyorlar sosyal bir hayat yaşıyorlardı. Şimdiki insanlar gibi bilgisayar yada telefonlarınla vakit geçirmiyorlardı. Onlar koyu sohbetler ederek birbirlerini yakından tanıyorlardı. Şimdi öyle mi aynı masada oturan iki arkadaş hiç konuşmadan ellerinde telefon birşeylerle ilgileniyorlar.

(9) Yorum

  1. Bence ilk insanlar daha mutlu aile ne demek onu bilmiyor olabilir ama şimdi ki insan aile ne demek biliyorlar ama umursamìyorlar

  2. İlk insanlar daha mutluydu. Çünkü düşünün ateş bulan kişi ne kadar mutluydu ama şimdi çakmak var ve fabrika üreten hiç kimse mutlu değil. Onlar yaptıkları şey sıradan ama ateş bulan kişi için inanılmaz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.