İlk insanlar mı daha mutlu şimdiki insanlar mı münazara

Öğretmenimiz ilk insanlar mı mutlu şimdiki insanlar mı? sorusu hakkında münazara yapmamızı istedi. İlk insanlar mutludur ve şimdiki insanlar mutludur grupları oluşturuldu. Bende kendimin hazırladığı her iki taraf için düzenlendiğim münazara metnini sizinle paylaştım..

İlk insanlar daha mutludur münazara

İlk insanlar daha mutluydular. Çünkü o zaman teknolojileri yoktu, elektrikleri bile yoktu ama aralarında güçlü bir bağ vardı. Her gün birlikte zaman geçiriyorlar sosyal bir hayat yaşıyorlardı. Şimdiki insanlar gibi bilgisayar yada telefonlarınla vakit geçirmiyorlardı. Onlar koyu sohbetler ederek birbirlerini yakından tanıyorlardı. Şimdi öyle mi aynı masada oturan iki arkadaş hiç konuşmadan ellerinde telefon birşeylerle ilgileniyorlar.

Bana göre ilk insanlar daha mutluydu. Belki o zamanlar kötü alışkanlıklar bile yoktu. Günümüzde uyuşturucu, alkol ve sigara gibi birçok kötü alışkanlık yaygın olarak görülüyor. Onların zamanında bunların olmadığı ve sosyal bir yaşamın olduğunu düşünürsek kesinlikle onlar daha mutluydular.

Şimdiki insanlar daha mutludur münazara

Bence kesinlikle şimdiki insanlar mutludur. Neden derseniz artık insanların iletişim kurabilmesi ve birbirlerini tanıyabilmesi için çok güzel imkanlar var. İstediğimiz kişiye ulaşabiliyor ve görüşebiliyoruz. Vakit geçirmek ve eğlenmek için günümüzde herşey mevcut. Ulaşım artık çok kolay, insanlar türlü gıdalara ve ihtiyaçlarına kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

Kesinlikle şimdiki insanlar daha mutludur. İstedikleri herşeye sahip olabiliyorlar.

Bence herkes mutludur

Bu yazıları yazan bana göre ise insan her yer ve her zamanda mutlu olabilir. İster teknolojimiz olsun istersek hiçbirşeyimiz olmasın. Önemli olan elimizdekilerle yetinerek onlarla mutlu olmayı bilmektir. Kimileri milyonlar içinde mutsuzluk yaşarken benim gibiler bir çikolataya gülümseyebilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.