ilk kez bindiğiniz bir taşıtın anısını komikleştirerek anlatın

Bu yazımızda ilk kez bindiğimiz bir taşıtın anısını komikleştirerek anlatacağız. Hikayemiz İstanbul adalarında geçmekte olup kullanacağımız taşıt ise fayton olacaktır. Yazımızı hikaye tarzında yazacağız ki komikleştirebilelim. İlk olarak hikayemizin başlığını belirleyelim daha sonra hikayemizi yazalım.

Adalarda Kahkaha Dolu Yolculuk

Ailece hafta sonu İstanbul adalarına gezmeye gitmeye karar verdik. Orada güzel bir kahvaltı ardından eğlenceli bir fayton turu yapacaktık. Nihayet beklenen gün gelmişti. Babam bizi Üsküdardaki turlara götürdü. Annem, babam, ben ve kardeşim neşe dolu bir gemi yolculuğuna çıktık. Nihayet adalara varmıştık. Kahvaltımızı yaptık, sonra etrafta güzel bir tur attık.

Derken faytonlara geldik. Hayatımda ilk kez at arabasına binecektim. Biraz komik geliyor birazda korkuyordum. Derken beklediğimiz fayton geldi. Faytonun atı bembeyazdı. Faytona hepimiz bindik ve ada turu atmaya başladık. Biraz komik bir yolculuktu. Atın nal sesleri sanki mahallenin gürültücü çocuklarınla yarış ediyordu. Arada bir atın kişnemesi ise ayrı bir komiklikti. Yolculuk esnasında birden burnuma kötü bir koku geldi. Merakla ata doğru baktım. Birde ne göreyim. Bizim bembeyaz at arkasına bağlı torbanın içine pisliyor. Zevkli ve heyecan dolu yolculuğumuz birden at pisliği kokusuyla iğrenç bir kabusa döndü.
fayton
Bir müddet sonra kokuyu artık duyamaz olsak ta aksilikler peşimizi bırakmadı. Atın dizginleri oldukça eskimiş olsa gerek. At birden at arabasından ayrıldı. Atı kontrol eden amca ve biz adeta şok geçirdik. At kendi başına gidiyor biz ise olduğumuz yerde kalıp onu arkadan izliyorduk. Babamın ve annemin şaşkınlığını görmeliydiniz. Atı kullanan amca atın peşine takıldı. At koştukça amcada koşuyordu. Derken gözden kayboldular ve bizde geri dönmek için epeyce yürümek zorunda kaldık.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.