Insan eğitimi kompozisyon

Bugünkü yazımızda ise sizlere insan eğitimi konulu bir kompozisyon yazısını paylaşacağız. Eğitim insanlar için çok önemlidir. Eğitim olmadan düzen sağlanmaz. İnsanlar arasındaki iletişim ancak eğitimle sağlanabilir.

Eğitime verilen önem son yıllarda oldukça artmaktadır. Özellikle kız çocuklarının okutulmasın verilen önem devletinde desteği sayesinde oldukça artmıştır.

Eğitim olmasaydı insanlar arasında düzen olmaz ,sürekli kaos yaşanırdı. Yanlış davranışlar ve alışkanlıklar eğitim sayesinde düzeltilmektedir. Ailede eğitim olduğu gibi okulda verilen eğitim de çok önemli bir yere sahiptir.

Anne babanın çocuğuna verdiği eğitim önemlidir. Çünkü çocuk yaşamayı ve öğrenmeyi ilk olarak evde öğrenir. Bu konuda anne babaya büyük görevler düşmektedir. Çünkü eğitimle birlikte çocuk anne babasını örnek alacaktır. Her ne kadar eğitim verilirse verilsin çocuk anne babasında gördüklerini uygulamaya koyacaktır. Örneğin annen baba sigara içmenin yanlış olduğunu , sağlığına çok zararlı olduğunu vurgulamaktadır. Fakat hem anne hem de baba sigara kullanmaktadır. Hal böyle olunca çocuk sigara kullanımının yanlış olduğunu düşünmeyecek ailesini örnek alarak sigara içmeye başlayacaktır.

Sonuç olarak diyebiliriz ki eğitim önce ailede başlar sonra okulda devam eder. Burada önemli olan eğiticilerin iyi birer örnek teşkil etmeleridir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.