İnsan mı dünyayı yok ediyor kompozisyon

İnsan kendi eliyle ne yazıkki dünyayı hızlı bir şekilde yok ediyor. Kimilerine göre ise dünya insanı yok ediyor. Hızla artan nüfus insanlar için yeni ihtiyaçların oluşmasına neden oluyor. İnsanlar artan talep nedeniyle hızlı bir sanayileşme ve üretim kapasitesi ile dünyamızı kirletiyorlar.

Fabrikalar ve üretimhanelere hergün yeni bir tanesi eklenirken bunlardan çıkan gazlar ve atık maddeler dolaylı yada direk yoldan doğaya katılıyor ve çevre kirliliğine neden oluyor. Doğamızı her geçen gün kaybediyoruz. Ormanlarımız yeşil alanlarımızı gün geçtikçe kaybediyoruz. Ormanlar mobilya, kağıt üretimi için yok edilirken dünyanın can damarlarından biri kopmuş oluyor. Zaten kirlenen doğada ağaçlar artık kolay yetişmiyor, ormanlar oluşmuyor.

İnsanların tüketim çılgınlığı ise bir hayli artmış durumda. Hergün yeni bir ürün çıkıyor insanlarda alım güçlerine göre elinde işini gören ürünleri gereksiz yere değiştiriyor. İster istemez eskiyen ürünler yine doğaya katılıyor. Farkındaysanız doğanın dengesi çoktan değişti bile. Eskisi gibi iklimler yok. Ülkemizde bile yağışlar azalırken yaz aylarında kuraklık bir hayli artmış durumda. Giderek yok olan bir tabiatımız var.

Dünyanın her yerinde doğal afetler sıkça görülüyor. Dünya yok olduğunu aslında bu olaylar bize zaten söylüyor.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.