insan oğlunun uzaya çıkması insan yaşamına ne gibi değişikliklere yol açmıştır

İnsanoğlu uzaya çıkarak yeni hayallerin oluşmasına neden oldu. Uzaya adım atılması ile birlikte ufkumuz genişleyerek yeni bir dünya arayışına girdik. Ayrıca uzaya gönderdiğimiz uygular ile iletişim teknolojilerinin gelişmesini sağlarken ülkelerinde kalkınması sonucu ortaya çıkmıştır.

Uzaydaki uydular ile dünya üzerinde madenler aranırken terör eylemlerinin de denetlenmesi sağlanmıştır. Uzay insanlarda ilk olarak bizden başka canlılarında evrende yaşadığı düşüncesini akıllara getirdi. Büyük emekler ve maddi kaynaklar harcanarak bu arayış devam etmiştir. Başka bir gezegende yeni bir hayata başlamak yada orada yaşayanlardan bilim ve teknoloji alanında teknikler öğrenmek hep hayalimiz olmuştur.

Elbetteki iki büyük hayali vardı insanoğlunun. Bunlar ölümsüzlük ve başka bir yere ışınlanma. Uzayda bu soruların cevaplarının olduğunu düşünen insanlar hala bu düşüncenin izinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Doğal kaynakların tükendiği ve hızla yok olan dünyadan başka bir gezegene taşınma en büyük hayallerimizdendir.

Sonuç olarak insanoğlu yeni keşifler ve teknoloji için uzaya olan hevesini sürdürmektedir. Biz sosyal vatandaşların en çok hissettiği gelişmeler ise

Televizyon yayınlarındaki farklılık
İletişim teknolojisindeki gelişmeler
İnternetin giderek gelişmesi
Terörle mücadele olmuştur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.