İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur konulu kompozisyon

Bir kişinin dünyaya bakış açısını değiştirmek çok zordur. Kimi zaman isteriz ki bu sefer de farklı davransın hep hayır dediğine bu seferde evet desin istersiniz ama demez yapı gereği bir türlü kabul ettiremezsiniz.

İnsanlarını yapısını bakış açılarını farklılıklarını değiştirmek öylesine zordur ki. Özellikle bunu ihtiyarlarda daha çok hissederiz. Örneğin ; yaşlı teyzeye teyzeciğim çocuklar bugünde kapının önünde oynuyorlar sende rahatsız oluyorsun biliyoruz ama idare ediver dediğimiz halde inat uğruna yok efendim oynamasınlar benim evimin önünü kirletiyorlar ben çok rahatsız oluyorum diye her zamanki huyundan vazgeçiremeyiz. İşte bu aslında huyundan vazgeçmemektir. Ne yaparsak yapalım ne söylersek söyleyelim bu hep böyle olur.

İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur sözü yerine huyundan bir türlü vazgeçmiyor, huylu huyundan vazgeçmez gibi sözleri de kullanırız. Bunlar anlam olarak birbirine yakın sözlerdir.

Siz siz olun hangi konuda ne durumda olursanız olun kendiniz değiştirmeye geliştirmeye her zaman yenilenmeye özen gösterin. Emin olun ki hayatın farklı yönlerini iyi yada kötü açılarıyla karşılaşınca dünyaya daha anlamlı bakmaya başlayacaksınız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.