İnsanın Kendi Evinin Dumanı Elin Evinin Ateşinden İyidir Anlamı

Şöyle bir deyim var “İnsanın kendi evinin dumanı elin evinin ateşinden iyidir”. Bu deyimde anlatılmak istenen sizin olan ve size ait olan emanet bir şeyden yada başka birinin bir şeyinden çok daha kıymetli ve iyidir. Anlatmak istenen o ki örneğin sizin eski bir arabanız var. Fakat bir yere gitmek için komşunuzun lüks arabasını istemektense sizin olan ve elinizde olan arabayla gitmek çok daha iyidir.

Bir başkasına muhtaç olmadan sizin işinizi gören her türlü eşya, araç ve gereç başkasında bulunan çok gelişmiş aletlerden çok daha iyidir. Bu deyimle anlatılmak istenen tamamen budur. Bu nedenle elinizdekilerle mutlu olmayı, onlarla işlerinizi görmeyi bilmeliyiz.
elinatesi
Bir başkasının eşyası veya aracını kullanmak zira bazen sıkıntılara neden olur. Emanet aldığınız eşya yada araç bozulabilir ve komşunuzla aranız açılabilir. Başka bir deyişle emanet alarak aldığınız yada almak isteyipte alamadığınız özendiğiniz bir arabadan sa elinizde sizi getirip götüren işinizi gören bir aracınızın olması çok daha iyidir.

İnsanın Kendi Evinin Dumanı Elin Evinin Ateşinden İyidir Anlamı yazımızda bu deyimle ilgili kompozisyonumuzu yazdık. Eklemek istediklerinizi lütfen yorum bölümünden bizlere bildiriniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.