İnsanlar büyüdükçe hayatlarında neler değişir?

İnsanlar büyüdükçe hayatlarında neler değişir konusunu inceleyecek olursak. Her insanın bazen keşke çocuk kalsaydım dediği anlar mutlaka olmuştur.

Bu şekilde konuşmalarının başlıca nedeni insan büyüdükçe üzerine düşen yükün artmasıdır. Çocukluk dönemlerinde her insan hiç bir sıkıntı yada dert çekmeden ailelerinin yanında sadece derslerin zorluğundan şikayetçi olur.

Okul yılları bitip yavaş yavaş çalışma hayatına başlayınca hayatın gerçek yüzü de ortaya çıkmaya başlar. Günlerce çalışıp eve yorgun gelmek tam dinlenemeden sabah tekrar işe gitmek insana belirli bir zaman sonra işkence gibi gelecektir.

Yıllar ilerledikçe sorumluluklarda iyice artmaya başlayacaktır. Eskiden sadece kendine yetecek kadar kazanmak yeterli olurken. Bir aile kurduktan sonra durumlar değişecektir.

Çocukların okul masrafları, ev kirası, ev giderleri, faturalar derken insanın üzerindeki yük her geçen gün katlanacaktır. Ve bazı günler işte keşke çocuk olarak kalsaydım dediğimiz olacaktır.

Dertler sıkıntılar hayatımızda mutlaka olacaktır. Ama burada önemli olan bu sıkıntıları en kısa sürede atlatıp hayatına kaldığı yerden devam etmektir. Hayat bu karşımıza neleri çıkartacağı belli olmaz.

Kısaca özetlemek gerekirse insanlar büyüdükçe sıkıntılarda bir o kadar büyüyecektir. Her insan bunun bilincinde olmalıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.