İnsanlar neden sevgiye ihtiyaç duyarlar

bu günkü yazımızın konusu İnsanlar neden sevgiye ihtiyaç duyarlar. Bizde bu yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

İnsanoğlu toplumsal bir varlıktır. Bu dünyaya tek geldik tek başımıza da bu dünyadan göçüp gideceğiz fakat bu demek değildir ki insan yaşadığı sürece tek yaşamalı kimseyle arkadaşlık , dostluk, ve duygusal anlamında bir sevgiye ihtiyaç duymasın. Elbette kişinin hem sevmeye hem de sevilmeye ihtiyacı vardır.

Kişi sevgiye ihtiyaç duyar çünkü başkası tarafından sevilmek , kişinin gönlünü hoşnut eder. Bu durumdan memnun olur kendini değerli hisseder.

İçinde sevgiyi de barındıran bütün işler daha güzel daha mükemmel olur. Örneğin eşine ve çocuklarına yemek pişiren bir anne yemeği hazırlarken evlat sevgisi ve eşine karşı duyduğu duygusal anlamdaki sevgiyi de hissederek pişirirse o yemeğin lezzeti daha bir başka olur. İşte sırf bu yüzden bile kişi sevgiye ihtiyaç duyar.

Sonuç olarak sevgi de olmalı kişinin hayatında saygı da. Saygı olmadan sevgi olmaz. karşısındakine saygı duyan kişi onu sevdiği için saygı duyuyor demektir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.