insanların çevrede neden olduğu kirlilikleri düşündüğünüzde sizi en çok rahatsız eden nedir?

İnsan doğası gereği bir tüketicidir. Bu nedenle istemeden olsa da çevre kirliliğine neden olmaktadır. Dünyamızda 7 milyar insanın yaşadığını düşünecek olursak her gün milyonlarca ton çöp ortaya çıkmaktadır.

Birçok insan çevrenin önemini kavrayamadığı için bu çöplerin büyük bir bölümü geri dönüşüme uğramadan doğaya atılmaktadır. Hal böyle olunca dünyamız hızla kirlenmektedir.
çevre
Çevremizdeki insanların da zaman zaman bu tür kirliliklere neden olduğunu görmekteyiz. Benim çevremdeki insanların neden olduğu kirlilikleri düşündüğüm zaman, en çok rahatsız olduğum durum sokaklara çöp atılmasıdır. Tüketen bir canlı olan insan almış olduğu ürünleri kullandığında ambalajlarını yerlere atabilir. Sokaklarda en çok karşılaştığımız sorun ise sigara içen kişilerin izmaritlerini yerlere atmasıdır.

Rahatsız olduğum diğer bir konu ise piknik alanlarının korunmamasıdır. Ne zaman pikniğe gitmiş olsam bu alanlarda çevreye saçılmış insan artıklarını görmekteyiz. Oysa burası bizlerin ve doğadaki diğer canlıların ortak kullanım alanlarıdır.

Onların ve benim dünyamı diğer insanların kirletmeye hiçbir hakkı yoktur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.