İnsanların çoğu aralarına duvar çok azıda aralarına köprü kurarlar anlamını açıklayan kompozısyon

Bugünkü yazımızda sizlere insanların çoğu aralarına duvar çok azıda aralarına köprü kurarlar anlamını açıklayan kompozisyon yazısını paylaşacağız.

Bireyler günümüzde öyle katı kurallara sahip ki etten duvar örmüş misali herkes birbirinden uzak durmakta uzaklaşmaktadır. Aile ve akrabalık ilişkileri de oldukça zayıflamış birinci dereceden akrabalar dışında hiç kimse akrabalarını tanıyamaz duruma gelmiştir.

Yalnızlık Allah’a mahsustur.Bu dünyada yalnız olamanın hiç bir anlamı yoktur.Kişiler eş ,dost edinmeli, güzel arkadaşlıklar. kurmalıdır. Bireysel değil de birlikte yapılana topluluk halinde yapılan her türlü iş ve davranışın daha eğlenceli olduğu apaçık ortadadır.

Küslük ,dargınlıklar kişileri birbirinden uzaklaştırır. Halbuki ne var ki bir özür dilemek, bir kusura bakma affedersin demek çok mu zordur. İşte öyle bir zamanda yaşıyoruz ki insanlardan birbirinden uzaklaşmak için bahane arıyor sanki. Aman şu insan gelip de benden bir şey istemesin diye selamı sabahı keser olduk.

Unutulmamalıdır ki gün gelir bir gün birine ihtiyaç duyarız. İşte o zaman yardım elini uzatan biri olmadığında hayat öyle anlamsız gelir ki. Onun için insanlara yardım etmeli, küslük ve dargınlıklara son verilmelidir. Köprüleri atmak yerine köprüleri kurmak için çaba gösterilmelidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.