insanların farklı duygu ve düşüncelerine saygı duyup bunu bir zenginlik olarak görebilmek

İnsanların tümü farklı duygu ve düşüncelere sahiptirler. Bu nedenle hayatımızın her alanınında bunu bir zenginlik olarak görmeli ve saygı duymalıyız. Hani bir söz vardır ya herkesin beğendiğini ben beğenmem, benim beğendiğimi ise kimse beğenmez gibisinden. İşte insanlar bu şekildedirler. Her biri farklı şeylerden hoşlanır ve farklı düşüncelere sahiptirler.

İnsanların tümünün farklı düşünce ve duygulara sahip olması kadar normal birşey yoktur. Ne kadar çok farklılık o kadar zenginlik demektir aslında. Birçok kişi bunu görebilmek için hiçbir çaba sarf etmezken bazılarına ise bunu anlatmak için büyük emek harcamak gerekir. Bir olay karşısında birimiz üzülürken, bir diğerimiz gülebilir yada farklı bir duyguyla olaya bakabilir. Bu büyük bir zenginliktir ve çeşitlilik sağlar. Bir konu hakkında birçok farklı görüşün olması farklı yorumlanması fayda sağlayıcı bir etkendir. Bizim görmediğimizi bir başkası görebilirken önemli bir ayrıntının gözden kaçmasını engellemektedir.

Farklı duygu ve düşünceler bir konunun ne kadar daha güzel çözümlenebileceğini de sağlamaktadır.Herkesin farklı öneriler getirmesi ile daha güzel öneriler ortaya çıkmaktadır.

Bizler başkalarını asla duygu ve düşünceleri nedeniyle yadırgamayıp onlara saygı duymalıyız. Ancak bu şekilde daha iyi bir topluma sahip olabiliriz

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.