Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

insanların hayatını zorlaştıran sorunlar nelerdir bu sorularla ilgili icatlar

Hayatımızda birçok sorunla karşılaşırız. Neyse ki teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu sorunların çözümü için türlü icatlar yapılmıştır. Geçmişten günümüze kadar karşılaşılan sorunların teknolojik çözümlerini şu şekilde inceleyebiliriz.

Ulaşım:Eskiden insanlar ulaşım için günlerce hatta aylarca yolculuk etmekteydiler. Bu yolculuklarını ise genellikle yaya yada doğadaki at, deve gibi canlılar ile yapıyorlardı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ilk olarak buharlı ve kömürlü trenler yapıldı. Daha sonra bunları otomobiller izledi. Sonuç olarak ulaşım teknolojisi günümüzde çok gelişti ve insanlar istedikleri yere gidebilmektedir.

İletişim:Eskiden bir bölgeyle iletişim kurmak çok zordu. Mektuplar, güvercinlerle gönderilen mesajlar ve bir zaman sonra telgraf ile iletişim sağlanıyordu. Bu iletişim kopukluğuna neden oluyor ve almak istediğimiz bilgilere çok geç ulaşmamıza neden oluyordu. Günümüzde ise artık yazılı ve görsel kitle iletişim araçları sayesinde bunu gerçekleştirmekteyiz. Telefonlar, bilgisayarlar ve televizyonlar bu konuda bize yardımcı olmaktadırlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.