insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek üç ürün tasarlayınız

Çevremizdeki insanların her zaman birşeylere ihtiyacı olmuştur. Bu nedenle bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çeşitli buluşlar yapılmaktadır. Bende bir bilim adamı yada mucit olsam toplumdaki ihtiyaçların karşılanmasına yönelik şu üç buluşu tasarlardım.

1) Bizim mahallemizde çocukların eğlenebileceği alanlar yok. Bende bu ihtiyacı karşılamak için onlara güzel bir oyun alanı tasarlardım. Mutlaka bu oyun taşınabilir ve her yerde oynanabilir olurdu. Bu oyunun araç ve gereçleri oldukça küçük ve basit olmalı ki çocuklar dilediği yerde kurabilsin.

2) Çevremde bulunan herkesin cep telefonu var. Bu cep telefonlarının şarj sorunu herkesin başına gelmektedir. Bir dükkan yada atm gibi şarj alanları oluşturup insanlara hizmet verebilirdim. Yada bitmeyen şarj denilen özel bir batarya tasarlardım.

3) Hastalıklar günümüzde çok yaygınlaştı. Her hastalığa bir sürü ilaç verilmektedir. Ben ise tüm hastalıkları çözebilecek ve hepsine iyi gelecek bir ilaç yapardım.

4) Kılık kıyafet hepimizin ihtiyacı. Özel teknikler ile üretilen hiç kirlenmeyen ve eskimeyen kıyafetler tasarlamak isterdim.

5) Özel bir yakıt üretmek isterdim. İnsanların hepsi araç kullanmakta ve bu araçların yakıt ihtiyaçları olmaktadır. Bunları giderecek tükenmeyen bir yakıt yapardım.

Sizler için 5 ürün tasarladım. Hangisini beğeniyorsanız yazın. Sayfamızı beğenmeyi unutmayın 🙂

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.