insanlık tarihi açısından önemli bir buluş yapmış bir bilim insanına mektup yazma

Sizden, insanlık tarihi açısından önemli bir buluş yapmış bir bilim insanına mektup yazmanız isteniyor. Belirlediğiniz bilim insanının özelliklerini vurgulayan bir teşekkür mektubu yazınız. Ben mektup yazmak için Thomas Edison’u seçtim. Çünkü onun buluşları dünyaya damga vurmuştur. Şimdi mektubumuza geçelim.

Edison’a teşekkür mektubu

Merhaba Thomas Edison

Ben Zülfü Paşa İlköğretim okulundan Gamze. Ben 5. sınıfa gidiyorum ve sana bir teşekkür mektubu yazmaya karar verdim.Sana ne kadar teşekkür edeceğimiz bilemiyorum. İcat ettiğin ampül ile artık geceleri karanlıkta oturmaktan kurtulduk ve sosyal bir yaşama sahip olduk. Senin bu bu buluşun olmasaydı hayatımız nasıl bir hal alırdı düşünmek bile istemiyorum.

Ayrıca icat edilmesinde katkıda bulunduğun telefon, elektrikli tren ve demir madeni ayıracı gibi buluşların biz insanlara bıraktığın en güzel miraslardan biri. Araştırmacı ve girişimci kişiliğin ile kurmuş olduğun labaratuarda bu buluşlara imza attığın için teşekkür ediyorum.

Gamze Tufan

Zülfü Paşa İlköğretim Okulu

No:67

Bu teşekkür mektubunda Thomas Edison’a yaptıkları hakkında teşekkür ettiğimiz gibi onun kişilik özelliklerine de değindik. Ödeviniz için yeterli olur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.