İnternet diye bir şey olmasaydı ne yapardınız?

İnternet diye bir şey olmasaydı ne yapardınız? Bu sorunun cevabını hiç düşündünüz mü? Şimdi birlikte bu sorunun cevabını öğrenelim. İnternet olmasaydı şuan bu yazıyı biz yazamaz sizlerde okuyamazdınız bu basit bir giriş oldu sanırım.

İnternet hayatımızda büyük yeri olan bir ayrıcalıktır. İnternet sayesinde oturduğumuz yerden dünya ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilir, hiç görmediğiniz yerler hakkında bilgiler bulabilir ayrıca tüm bankacılık işlemleri telefon, elektrik faturaları gibi kuyrukta beklememizi gerektiren tüm işlemleri tek tuşlara dokunarak oturduğumuz yerden yapmamız mümkündür.

İnternet olmasaydı bu saydıklarımızın hiç birini yapamazdık. Ayrıca canımız sıkıldığında müzik dinlemek yada film izlemek gibi yaptığımız eğlenceleri de yapamazdık.

Ayrıca eskiden sayfa sayfa çevirerek okuduğumuz gazetelerin yerini de dijital ortamlarda hazırlanan siteler almıştır. Artık gündemi bu şekilde takip etmek mümkündür.

Daha eski yıllara doğru dönecek olursak mektupların yerini internet sayesinde mailler almıştır. Artık kalemle kağıtla değil bilgisayarla mail aracılığıyla yazılar yazıp bilgiler paylaşılabiliyor. Yani kısacası internet artık elimiz ayağımız konumundadır. Çocuklar bile artık kapının önünde oynamak yerine internetten buldukları oyunları tercih ediyorsa vay halimize..

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.