İnternetten alış veriş yapmanın zararları ve yararları nelerdir?

Günümüz itibariyle internet, ticaretin hızla ilerleyen en büyük ve en kolay yolu haline gelmiş bir sektördür. Gün geçtikte kurumsallaşma adına daha da büyüyerek E Ticaret halini alan alışveriş gibi konularda büyük ilerlemeler ve kolaylıklar sağlayan bir iş etkinliği haline gelmiştir. E ticaretin tanımını yapacak olursak internet üzerinden yapılan her türlü online alışverişlere e ticaret denir. Son yıllarda hızla büyüyen e ticeretten insanlar hala çekinmektedir. Bu yazımızda internetten alış veriş yapmanın zararlarını yararlarını ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatalım.

İnternetten alış veriş yapmak ilk olarak bize büyük zaman kazandırır. Mesela bir kıyafet alacaksınız mağaza mağaza dolaşmak yerine bilgisayarınızdan oturduğunuz yerde dilediğiniz kıyafete ulaşmanız mümkündür. Hemde mağazalarda alabileceğiniz fiyatların çok altında bir fiyata, istediğiniz bedeni ve rengi seçerek ister kapıda ödeme yaparak isterseniz de kredi kartı seçenekleriyle taksitler halinde de ödeme yapabilirsiniz. Siparişinizi verdikten bir kaç iş günü içerisinde adresinize teslim edilen ürünü kontrol edip yada deneyip eğer olmadıysa beden değişikliği yapmak için geri iade bile edebilirsiniz.

indir

Biraz da zararlarından bahsedelim. İnternette alış veriş için bir çok site vardır. Bunların içerisinde güvenilir olmayan bir siteden alıyorsanız kredi kartı bilgilerinizi vermeyip kapıda ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz çünkü dolandırılma riskiniz olabilir. Bir diğer konu aldığımız ürün defolu yani zarar görmüş olabilir, ürün değiştirme konusunda zahmetler de çekebilirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.