Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez Atasözü ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda Irmaktan Geçerken At Değiştirilmez Atasözü ile ilgili kompozisyon yazısını bulabilirsiniz.

Eskiler bizlerin hayatına ışık tutmak için ne güzel sözler söylemiş. Bu sözde de anlatılmak istenen ana fikir hakkında şöyle yorum yapabiliriz.

Yürütülmekte olan bir işin tam ortasında yapmış olduğumuz işi tehlikeye düşürebilecek bir yöntem, bir araç veya gereç değişikliği girişiminden kaçınılmalıdır.

Aksi halde işimizde büyük bir zararla karşılaşabiliriz. Bu tür girişimler için en uygun zaman beklenmeli ve değişiklik zamanında ve yerinde yapılmalıdır.

Yapmaya çalıştığımız işte ilk zamanlarda başarı sağlayamayabiliriz. Ama sabırla ve kararlılıkla o işin arkasında durarak önemli değişiklikler yapmadan işimize sarılmaya devam etmeliyiz. Acele alınan kararlarla başarılı olacağımız bir işi başarısızlıkla sonuçlandırabiliriz.

Ama illa ki yöntem değiştirmek yada değişiklik yapmak gerekiyorsa bunu doğru zamanda doğru yerde yapmamız gerekir. Aksi durumda işimizde olumsuzluklarla karşılaşmamız mümkündür.

Bazı durumlar vardır. İşe başlamadan iyi planlanması gerekir. Eğer bu plan en başında yapılmadıysa bundan sonra yapacağımız hamleler yada değişikliklerde fayda etmeyebilir. Bu yüzden her işte planlama ve zamanlama oldukça önemlidir.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.