Işık kaynakları olmasaydı hayatımız nasıl olurdu

Işık hayatımızın devamlılığı için en su kadar önemli bir kaynaktır. İnsanların, bitkilerin ve neredeyse bütün canlıların en temel ihtiyacıdır. Bugün vücudumuz güneş ışınları sayesinde D vitamini kazanarak sağlığımızı desteklemektedir. Ayrıca bitkiler güneş ışığını kullanarak fotosentez yapıp canlılar için gerekli olan oksijeni sağlamaktadırlar.

Bitkiler, hayvanlar hatta bakteriler bile güneş ışığından faydalanır. En basit örneği ise karanlıkta hiçbirşeyi göremeyiz ve lambaları yakarız. Etrafımızı görmek ve ilerlemek için ışıktan faydalanırız. Eğer ışık olmasaydı karanlıkta kalır ve değişime uğrardık. İlk olarak gözlerimizi kullanamazdık. Yada gece görüşü görme sistemine sahip olmamız gerekirdi.

Işık sayesinde cisimlerin renklerini görebiliriz. Eğer ışık olmasaydı herşeyi beyaz görür hiçbirşeyi birbirinden ayırt edemezdik. Bizim ten rengimiz bile beyaz olurdu. Ama güneş ışığından faydalandığımız için yaşıyoruz. Tüm canlılar ve bizler ışık olmadığı için yaşamımızı sürdüremezdik.

Canlılığın devamı için ışık kaynakları çok önemlidir ve hayatımızı bu şekilde devam ettiririz.

1 Yorum

  1. Ben de bunu biliyorum eğer ışık olmasaydı hiç bir şey göremezdik. ama neyseki güneş var bana yardım ettiğiniz için de teşşekkür ederim artık daha iyi biliyorum .Bir de ödevime katkıda bulundunuz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.