İstanbul hükümetine gönderilmek üzere izmirin işgalini protesto eden bir mektup yazma

Öğretmenimiz geçmişte Yunanlılar tarafından işgal edilen İzmirin yeniden kurtarılması ve bu işgali protesto amaçlı İstanbul hükümetine mektup yazmamızı istedi. Bende yazmış olduğum mektubu sizlerle paylaşıyorum umarım işinize yarar. Ancak bazı cümleleri değiştirerek kullanmanızı tavsiye ederim.

Yürekler Kanıyor

Memleketimiz topraklarına düşman askeri ayak basarken sizler neler düşünüyorsunuz bilemiyorum fakat bizlerin yürekleri kanıyor. Yüzyıllardır vatan toprağımız olan İzmir bugün başkalarının himayesinde. Yapmış olduğunuz antlaşmalar ve verdiğiniz sözler ile buna nasıl razı geldiniz anlamak mümkün değil.

Bizler ki Fatih’in Yavuz Sultan Selim’in torunlarıyız. Onlar asla bunu kabullenemezdi. Bizde atalarımız gibi bunu asla kabul edemeyiz. Gerekirse istiklal uğruna ölmeye bugün hazırız. Yeter ki bizleri bu durumdan kurtarmak adına bir çalışmada bulunun. Yapmış olduğunuz hatanın farkına vararak düşmana karşı hareket edeceğinizi ümit ediyorum.

Saygılarımla
Mustafa Altıok

Arkadaşlar mektubu biraz kısa tuttum ki ilk okul seviyesinde olsun diye. Dilerseniz ekleme yapabilir ve bir kısmını değiştirebilirsiniz. Bu mektup İstanbul hükümetine bir sitem mektubudur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.