İster uçarak ister koşarak ister yürüyerek ister sürünerek ilerle ama ne olursa olsun yürümek zorundasın konulu kompozisyon

Hayatımızda sürekli hedeflere sahibiz. Bu hedeflere ulaşmak için ise birçok emek veririz. Önemli olan bir başarı için emek vermek ve onun uğruna çabalamaktır. İşte bu nedenle her zaman çalışmamız gerekir. Önemli olan ne kadar çabaladığımız değil bir amaç uğruna emek verdiğimizdir.

Yaşamımızda nasıl olursa olsun hedeflerimize ilerlememiz lazım. Çünkü alacak çok yolumuz var ve bunu ancak ilerleyerek gidebiliriz. İster sürünerek, ister yürüyerek istersek koşarak bu hedeflere gidebiliriz. Önemli olan ilerlediğimizdir.

Biz öğrencileri düşünelim. Nasıl ki okuyup iyi bir meslek sahibi olmak istiyorsak ve bunun için çalışıyorsak hayatta aynı bu şekildedir. Derslerimize çalışmalı önümüzdeki sınava hazırlanmalıyız. Ancak bu şekilde adım adım ilerleyebiliriz.

Unutmayın ki hedeflere doğru giden yolda önemli olan çabadır. Hiç çaba sarf etmediğimizde asla ilerleyemeyiz. Ancak ilerlersek hedeflerimize ulaşabiliriz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.