İyilik konulu kompozisyon

Bu yazımızda sizlere iyilik konulu kompozisyon paylaşacağız. İyilik karşımızdakine içimizden gelerek samimi şekilde yardımda bulunmaktır. İyiliksever insanlar şefkatli ve merhametli olurlar.

İyilik eden iyilik bulur diye bir söz vardır gerçekte de doğrudur. Çünkü iyilik yapan her zaman karşılığını görür. İyilik insanın içinden gelir kimseye zorla iyilik yaptıramazsınız.Örneğin gözleri görmeyen yaşlı amcaya karşıdan karşıya geçerken yardım eden biri bunu kendi isteyerek yapmıştır. Ekonomik olarak sıkıntıda olan birine yardımda bulunmak bu da bir iyiliktir.

Bazı insanlar sadece yakınıp durular. Benim şu kadar borcum var kimse yardım etmiyor, ben kaç kere sıkıntı çektim kimse de bana bir iyilik yapmadı gibi. Ama hiç şunu düşünmez acaba ben hiç iyilik yaptım mı ,yada yardıma muhtaç birine hiç yardımda bulundum mu diye. Böyle insanlar iyilik yapmayı değil sadece istemeyi bilirler. Bunun adı bencillikten başka bir şey değildir.

Onun için iyilik yapılmasını istiyorsak önce kendimiz en önemlisi de insan olarak iyilikte bulunmalıyız. Yüreğinde merhamet duygusu varsa insanın yardıma koşmak için acele eder. Böyle insanların da bütün işleri hep rast gider.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.