kağıt ile elektronik kağıt arasındaki farklar nelerdir?

Son yıllarda hayatımızdaki yerini alan elektronik kağıt yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. E kağıt olarakta bilinen bu buluş bir zamanların en büyük hayallerinden biriydi. İnsanların ilk kağıdı keşfetmesi ve baskı tekniklerini bulmasıyla birlikte kağıt oldukça önemli bir hal aldı.

Elektronik kağıtlar ise aynı bildiğimiz kağıt inceliğinde olup tekrar tekrar kullanılabilmektedir. Çok az enerji tüketen bu kağıtlar istenildiğinde cihaza sokularak yeniden yazılabiliyor, içindeki yazı düzeltilebiliyor hatta tümü silinebiliyor.

Kağıt ile elektronik kağıt arasındaki farklar ise şu şekilde

  • Kağıt doğadan elde edilirken elektronik kağıt teknoloji ürünüdür. Bu nedenle kağıt doğaya zararlı elektronik kağıt ise doğa dostudur.
  • Kağıt üzerinde yazılan yazıların düzeltilmesi zordur. Ancak elektronik kağıtta istediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz.
  • Kağıt bir kez kullanılırken elektronik kağıt tekrar tekrar kullanılabilir.

Kağıdımı elektronik kağıdı mı kullanmayı tercih edersiniz? Neden?

Eğer imkanım varsa tabi ki elektronik kağıdı kullanmayı tercih ederim. Normal kağıtta bazen yanlış yazdığımda silemiyorum. Ancak elektronik kağıt kullanırsam bunu rahatlıkla yapabilirim. Ayrıca elektronik kağıt kullanarak doğa ve çevreyi koruyabilirim.

kağıt

Elektronik kağıt teknolojisi son yıllarda hızla gelişti ve hayatımızda yer almaya başladı.

Elektronik kağıt hangi teknolojik gelişmeler sonucunda ortaya çıkmıştır?

1970’li yıllarda bu alanda çalışmalar yapılmış ancak başarılı olunamamıştır. Bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi ve ekran teknolojisi ile birlikte elektronik kağıt ortaya çıkmıştır. 2009 yılından itibaren ise renkli elektronik kağıtlar üretilmeye başlandı.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.