Kahramanı kardan adam olan hikaye

Küçücük bir kasabada ve önünde kocaman bahçesi olan sıcacık bir evde Elif adında küçücük bir kız yasarmış. zamanının büyük çoğunluğunu evinde oyuncaklarıyla ve bahçeye doğru bakan pencerenin önünde geçirirmiş. Havalarda artık iyice soğumuş. Bir gün sabah olunca yine pencerenin önüne koşmuş birde ne görsün her taraf bembeyaz olmuş. Montunu giyip eldivenlerini takıp doğru bahçeye çıkmış küçücük bir kar topunu yerde sürüklemeye başlamış büyüdükçe aklına bir fikir gelmiş ve uygulamaya koyulmuş.

Bu büyük kar topundan 3 tane yapıp bunları üst üste koymuş, en üstteki kartopuna siyah iki kömürle göz yapmış, evden bir havuç alıp burun yapmış,en son küçük kömürlerle de ağız yapmış. Sonra ona bir şapka ve atkı takmış. İşte benim kardan adamım diye zıplayarak el çırpmış. Onunla konuşmaya ve yerden karlar alıp ona atarak kar topu oynamaya başlamış.

Bulunduğu çevrede arkadaşı pek olmadığı için bu kardan adam onun bir arkadaşı gibi olmuş ve vaktinin büyük bir kısmını böyle geçirmeye başlamış.

Bir sabah uyandığında kardan adamın yerinde havuç kömür parçaları atkıyı ve şapkayı görünce çok üzülmüş ve ağlarken yerde küçük bir kağıt bulmuş. Üzerinde seninle çok güzel zaman geçirdim arkadaşım Elif artık benim gitme vaktim geldi ama söz veriyorum tekrar geleceğim arkadaşın Kardan Adam. Elif bu yazıyı görünce göz yaşlarını silmiş ve çok mutlu olmuş.O günden sonra kardan adamın geleceği günü sabırsızlıkla beklemeye başlamış.

Bu konudaki ödevde işinizi görecektir. Bakınız

görülmeye değer içi içine sığmamak kütle topak neye uğradığını şaşırmak cümle

(3) Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.