Kahramanlık hakkında hikaye

İki arkadaş ipek ile ali hafta sonlarını nasıl geçireceklerini konuşurken düşünmeye başlamışlar ve İpek’in aklına bir plan gelmiş. Ali ailelerimizi ikna edip bir piknik gezisine gitmek istediğimizi söyleyelim demiş Ali de İpek’in bu fikrini çok beğenmiş.

Her ikisi de akşam yemeğinde ailelerine bu fikirlerini açıklamışlar aileleri de çocuklarının isteğini kırmayıp kabul etmişler ve çok sevinmişler. Hafta sonunu dört gözle bekleyen İpek ile Ali’nin zamanı göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş.

Sonunda büyük gün gelmiş pastalar börekler çörekler hazırlanmış ve çok güzel yemyeşil çiçeklerle dolu bir ormana gitmek için yola koyulmuşlar. Gidecekleri yere varan iki arkadaş arabadan iner inmez bir gezinti yapmak istemişler. Çiçekler toplayıp gezinirken İpek’in ayağına bir ip dolanmış ikisi de uğraşıp durmuş fakat bir türlü çıkaramamışlar oradan gecen sevimli bir köpek birden yanlarına yanaşmış ve İpek’in ayağına eğilerek ipi çıkarmış.İpek köpeği çok sevmiş ve büyük Kahramanım deyip sarılmış ona kahraman Max adını vermiş .
Bu köpeği beslemek istediğini koşarak anne babasına söylemiş. Ailesi de İpek’in bu hayvan sevgisini görünce kabul etmiş.O günden sonra büyük kahraman Max, İpek ve Ali çok iyi üçlü olmuşlar

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.