Kar yağışının insanlar üzerindeki etkisi ile ilgili kompozisyon

Sizlere bugünkü yazımızda kar yağışının insanlar üzerindeki etkisi ile ilgili bir kompozisyon yazısını paylaşacağız. Kışın geldiğinde soğuk hava şartları ve en önemlisi de kar yağışı anlatır. Yağan karla birlikte ortalık sakinler. Büyüklerimizin dediğine göre kar yağdığı zaman mikroplarda ölürmüş. Bilimsel içeriği hakkında lakin bir bilgiye sahip değiliz.

Kar yağışı insanlar üzerinde farklı farklı etkiler yaratır. Örneğin çocuklarda kar mutluluk ,sevinç, neşe demektir. Sabah gözlerini açtığında karın yağmış olduğunu görünce mutluluktan göklere uçar. Kendini hiç vakit kaybetmeden dışarı atar. Önce büyükçe bir kardan adam yapmaya başlar. Arkasından arkadaşları ile birlikte kar topu oynanır. Ne zaman ki kar erimeye başlar işte o zaman çocukların yüzünde bir üzgün ifade belirir.

Sadece çocuklar değil aşklında büyükler de karı yağmasından oldukça hoşnut olurlar. Ninelerimiz ve dedelerimiz pencerenin önünde çayını yudumlarken bir taraftan da tane tane dökülen karları izlemeye doyamazlar. Gözlerinin önünden hatıraları bir bir canlanır. Çocukken ne güzel kar topu oynar kardan adam yapardık diye.

Sonuç olarak karın yağmış olması insanlar üzerinde olumsuz bir etki yaratmaz aksine bir huzur bir mutluluk evin havasını değiştirir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.