Kardeşlik ile ilgili kompozisyon

Bu yazımızda kardeşlik ile ilgili kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Kardeş aynı anne ve babadan olan kişiye denir. Bu dünyada insanı en azından bir kardeşi varsa yalnız değildir. Ne zaman dar düşse herkesten evvel insanın kardeşi yardıma koşar.

Kardeşlik duygusu çok yoğun yaşana duygular arasında yer alır. Kardeşinizin başına bir olay gelse hemen yanına koşar yardım etmek isteriz. Örneğin sokakta arkadaşlarıyla oynarken yere düşen kardeşinin gören ablası hemen yanına koşar yardım etmek ister.

Hiç bir zaman aileden birinin başına kötü bir olay gelsin istemeyiz. Çünkü aynı kanı taşıdığımızdan dolayı onlardan birinin başına bir iş geldiği zaman sanki kendimize bir şey olmuş gibi içimiz sızlar. Kardeşte aile içinde yer aldığı için aynı şekilde etkileniriz.

En mutlu anlarda en güzel anlarda hep yanında olmasını istediğin kim diye sorulduğunda anne, baba ve kardeş gelir. Çünkü kardeş candır, kardeşlik her şeydir. Bir parça ekmeği bile iki parçaya bölüp al kardeşim bu lokmayı da sen ye diyebilmektir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.